Yemek Odası Dekorasyonu

14/12/2017 0 Yorumlar

Yemek Odası Dekorasyonu

 

 

Yemek odası dekorasyonu yaşam alanımızın en önemli bölümlerinden biri olan yemek odamızın dizaynında önemli bir yere sahiptirler.
Eve gelen konuklar ile sadece oturulup yemek yenilen değil aynı zaman da uzun soluklu ve keyifli sohbetlere ev sahipliği yapan bir alandır yemek odaları. Yemek odası denilince elbette ki akla sadece masa ve sandalyeler gelmemeli göz alıcı renkler ve ışık saçan avizelerin şıklığı da yemek odasını tamamlayan unsurlardır.

 

Yemek Odası Dekorasyonu

 


İnsanların rahat etmesi için konforlu olması gereken bu mekânların aynı zaman da şık olması da gerekmektedir.  Fakat şıklık göreceli bir kavram olduğundan evinize gelen bütün misafirlerin zevkine hitap etmeniz mümkün değildir. Bunun için yemek odası dekorasyonunda herkesin göz zevkine hitap edecek birkaç püf noktasına dikkat etmek daha kolay olacaktır. Peki, ya nedir bu püf noktalar? Yemek odanızın dekorasyonun da genele hitap eden bir konfor ve estetik bir dizayn ile ortalamanın üzerinde bir yemek odası yaratmanız mümkündür. Elbette ki odanın ilk düzenlemesine yemek odasına adını veren yemek masasından başlamak gerekir. Yemek yemek için herkesin etrafında toplandığı bir masa tabi ki de ilgi odağında olacaktır. Bu yüzden ilk yapmanız gereken yemek masasını doğru seçmek olacaktır. İkinci dikkat etmeniz gereken konu ise avize seçimi olacaktır. Çünkü doğru aydınlatma masanızın şıklığını daha çok ortaya çıkaracaktır. Gerçi son zamanlar da avize yerine modern stil aydınlatmalar kullanılmaktadır. Dikkat etmeniz gereken üçüncü nokta ise sandalye ve masaların arasında ki mesafedir. Çünkü evinize gelen misafirlerin rahatlığı için bu mesafe önemli bir unsurdur.  Sandalyeler insanların masaya erişimini zorlaştıracak yapıda olmamalıdır. Aynı zamanda sandalyenin üzerine oturulduğunda çökme yapması ya da sandalyenin çok yüksek olması da insanların konforunu bozacaktır.

 

Yemek Odası Dekorasyonu

 

 

Tüm kutsal dinlerde olduğu gibi bizim dinimizde de yemek ve insan ilişkisi oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle dinimizde evimize yemeğe gelen misafirin evin bereketini arttıracağına inanılır. Dinimizde bu denli önem ifade eden yemeğin yenileceği mekânında o denli özenle dizayn edilmiş olması gerekir.

Bu yüzdendir ki yemek odası dekorasyonu yaşam alanımızda büyük bir öneme sahiptir.
 

 

 

 

Yorum Bırakın