KUĞU MODELİ KOLTUK

Gönderen Editor 18/11/2016 0 Yorumlar

KUĞU MODELİ KOLTUK

 

Kuğu köşe takımı yada genel adıyla kuğu salon takımı

Son yılların internet üzerinden en çok satan koltuk takımı olmayı becermiş bu koltuk takımını bu yazımızda biraz detaylı inceleyim.

Oval hatlarıyla ve ahşap kısımlarıyla görsel olarak koltuk takımları arasında farklı bir konuma sahip olan modern kuğu koltuk takımı CNC kesim iskeleti ile iskelet konusundada diğer koltuklardan farklıdır.Kuğu koltuk takımının iskteletini elde yani klasik iskeletlerin yapıldığı gibi bıçkıda yada yatarda kesmek çok sağlıklı sonuç vermeyecektir.Yinede maliyetten kaçmak için bunu yapan üreticiler vardır.Diğer takımların yanında kuğu salon takımı oval olması sebebiyle ölçülerini el ile tutturmak çok zordur.Bu köşe takımını alırken iskelet konusunda buna dikkat etmemiz önemlidir.

Spor bir koltuk takımı olması nedeniyle kuğu salon takımında kullanılan süngerin çok sert veya çok yumuşak olması oturum açısından rahatsızlık verecektir bu yüzden orta soft bir sünger en idealidir. Süngerin kalınlığı standart 14 cm kullanılabilir  yoğunluğu ise DNS te olarak en az 28 dns olmalıdır.

Ahşap kısımlar bu koltuk takımını inegöl koltuk takımları içerisindede farklı bir yerde konumlandırır.Ahşap sırt kısımlar ve yan sehpaları ile kuğu köşe takımı görsel olarak hem daha şık hemde kullanım açısından sehpaları ile fonksiyonel özelliğe sahip olmaktadır. Ahşap kısımlar mdf olduğu için istedğiniz renklarde boyatabilirsiniz buda evinize uyum sağlaması açısından bir avantajdır.

Kumaş olarak esnek bir kumaş kullanmak gerekir.Taytüyü bu koltuk modelinde en çok kullanılan kumaştır.Bunun dışında da kumaşlara tabiki kullanılabilir sadece kumaşın esneme özelliği olması gerekmektedir

Kuğu salon takımında Yatak olabilme özelliği bulunmaz bunun sebebi spor ve oval bir takım olmasıdır.Sadece puf ile birleştirilerek yatak yapılabilir.Buda çok sağlıklı bir yatak olmayacaktır.Tek kişi için geniş bir oturum kısmı olmasından ötürü yatmak sorun olmayacaktır.Ama çift kişilik yatak için Bu takım kesinlikle uygun değildir.

Yukarıda genel olarak bir inegöl mobilyası olan Kuğu koltuk takımı ile ilgili bilgiler verilmiştir.