YEMEK ODASI ALIRKEN BUNLARI BİR DÜŞÜNÜN !

29/09/2016 0 Yorumlar

Bütün gün, ofiste, fabrikada,okulda ya da evin dışındaki herhangi bir yerde çalışıp koşturan istisnasız herkes gün boyu evinin hayalini kurar… Eve gidip ailesiyle bir arada olmayı, aynı masa etrafında toplanmayı düşler..İşte bu yüzden tüm gün dışarıda ne yaşanırsa yaşansın, akşam oldu mu evde toplanmak ve yemekte buluşmak bu yüzden tüm insanlar için çok önemlidir.


Peki evinize, bu kadar anlamı ve önemi olan yemek için seçtiğiniz yemek odası nasıl olmalı? Bir yemek odası seçerken nelere dikkat etmeli, hangi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız?

Elbette göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriter yemek odası mobilyalarını konumlandıracağınız alanın büyüklüğüdür. Eğer bu alan küçük ve darsa elbette tercihiniz küçük bir masa ve kolsuz sandalyelerden oluşmalıdır. Ancak yeterli genişlikte bir alana sahipseniz daha şanslısınız demektir.

Öte yandan yemek odası mobilyalarının mevcut eşyalarınız ile uyumlu olması bir diğer önemli kriterdir. Ancak tüm mobilyalarınızı yeni alacaksanız, komple bir takım satın alabileceğiniz gibi kendi zevkinize göre farklı kombinler de yapabilirsiniz. Örneğin aynı alanda kullanacağınız oturma grubunu sade ve pastel tonlarda seçebilir ancak odanın odak noktası olarak canlı renkte bir masa ya da konsol yerleştirebilirsiniz.

Gerçekçi olmakta fayda var. Çünkü kararınızı etkileyen diğer faktör de bütçe olacak. Ancak bütçeyi zorlamamak adına kaliteden taviz vermek de sizin için doğru bir karar olmayabilir. İlk anda tasarruf ettiğinizi düşünseniz bile kısa süre sonra kullanıma bağlı sorunlar yaşayabilir, düşen vidalarla ya da yamulan ayaklarla uğraşmak ve hatta ergonomik olmayan tasarımlar nedeni ile sırt ve bel ağrıları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kaliteli, sağlam bir mobilyayı uzun süre evinizde kullanabileceğiniz ve sizi yarı yolda bırakmayacak bir yatırım gibi düşünmelisiniz.

Eğer kalabalık ve çocuklu bir aile iseniz kolay temizlenebilir masalardan tercih etmenizde fayda vardır. Parlak lake  masalar özellikle küçük çocuğu olan aileler için pek kullanışlı olmayabilir. Ya da cam detaylı bir masa çocukların olduğu bir ev için tehlike yaratabilir. Bunun yanında kumaş kaplı sandalyelerin çocukların olduğu bir ev için uygun olmadığını söylemeye gerek bile yok.

Yorum Bırakın