YATAK ODASI MODERN TARZDAMI ? YOKSA KLASİK TARZDAMI OLMALI ?

12/09/2016 0 Yorumlar

YATAK ODAM NASIL OLMALI?

Yatak odası takımı alırken yapacağınız seçimler sizin zevk ve beğenileriniz doğrultusunda olacaktır. Renkli, canlı ve parlak modeller evlerinize cıvıl cıvıl bir hava katarken, ahşap, ağır modeller ise asil ve şık bir duruş sergileyecektir. Yatak odaları kişilerin en özel mekanlarından birisidir. Uyuduğunuz, dinlendiğiniz, hayatın stresinden kaçtığınız size özel yaşam alanlarıdır. Üstelik günün önemli bir bölümünü de orada geçiririz. İnsan hayatında uykunun yeri uzmanlar tarafından defalarca söylenmekte, güzel ve rahat bir uykunun günün geri kalanı üzerinde ne kadar büyük bir rol oynadığı ifade edilmektedir. Güzel bir uyku ve dinlenmiş bir vücut, içinde mutlu olduğumuz, konforlu ve özgür hissettiğimiz odalarda mümkün olmaktadır. Zevkli döşenmiş bir oda hem ruhumuzu hem de bedenimizi rahatlatır.

MODERN YATAK ODALARI 

Modern yatak odalarında her parça ince bir zevkin, düşünülmüş bir dekorasyonunun ürünüdür. Gardırop, karyola ve tuvalet masasında ince çizgiler, son moda modeller, asil ve şık bir duruş hakimdir. Siz de evlerinizin çağı yakalamasını, misafirlerinizin üzerinde olumlu etkiler bırakmasını istiyorsanız bu tarz takımları tercih edebilirsiniz. Yatak odası denildiğinde mobilyalar kadar nevresim takımları, halı ve perde de uyum içinde olmalı ve bir bütünlük oluşturmalıdır. Özellikle son zamanlarda daha trend bir görsellik sağladığı için 3D yatak örtüleri tercih edilmekte böylece mekana bir derinlik ve canlılık katılmaktadır. Siz de kendi zevkinizi odalarınıza yansıtmak için firmaların en son modellerine bir göz atabilirsiniz.

 

KLASİK YATAK ODALARI

Geçmişten izler taşıyan, nostaljik takımlara ilgi gösteren kişiler, tercihlerini klasik olandan yana kullanırlar. Mobilyanın işçiliğinden her bir parçanın şekline, nevresim takımlarından perdeler kadar klasik olanı modernize eden modeller ilginizi çekiyorsa, siz de ufak dokunuşlarla güzel bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Klasik yatak odası takımları arasında en çok dikkat çeken özellik eskiye özlemi yansıtan detaylar ile geçmişle geleceği birleştiren yapısıdır. Klasik kelimesi demode olanı ifade etmez. Tam tersine, geleneklerinden vazgeçmeyen kişilere bir alternatif olabilmesi için eşyaların çağdaş formlarla birleştirilmiş, özümsenmiş biçimidir. Siz de küçük ayrıntılara dikkat ederek, klasik ama şık bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

 

Yorum Bırakın