Mutfak Köşe Takımı

25/12/2017 0 Yorumlar

Mutfak Köşe Takımı

Mutfak köşe takımı ile ilgili yazımızda sizleri bu konuda doğru şekilde bilinçlendirmeye çalışacağız. Evinizi dekore ettikten sonra ve bütün eşyaları dizdikten sonra en çok pişmanlık yaşanan bölümdür mutfaklar. Evinizin en sık kullanılan bölümü olmasından kaynaklıdır tabi bu durum.

 

Mutfak Köşe Takımı

 

 

 Dönüp mutfağınıza bir bakın ne kadar çok ihtiyaç duyulmayan ıvır zıvır vardır. Geçmiş dönemlerin en moda renginden aldığınız yemek takımları, daha ilk yıkamada rengini atan çatal bıçak takımları daha neler neler. Ayrıca bu ihtiyaç duyulmayan ıvır zıvırlar çoğu zaman en çok ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınızı bulmanızı zorlaştırır. Hadi bu saydığımız ıvır zıvırlar çokta önemli değildir çünkü çok büyük paralar dökülmemiştir onlara ama mobilyalar öylemi bir sürü para döküp alıyoruz onları. Sonradan pişmanlığını yaşasak bile mecburen katlanmak zorundayız onlara. O yüzden mobilya seçiminde çok dikkatli davranmamız gerekir. Bu konuda size tavsiyemiz dönemin modası olan mobilyalar değil de her zaman kullanabileceğiniz tarzda mobilyalar alın.

 

Mutfak Köşe Takımı

 

 

Mutfak köşe takımı alırken de ekstra önem göstermeniz gereken bir kaç noktaya değinelim;

-Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mutfağınıza alacağınız mobilyanın mutfak ölçülerinize uygun olmasıdır.
-Mutfak masanızın mutfağınızın ana renkleri ile aynı veya tamamlayıcı renklerde olmasına özen gösterin. Sırf hoşunuza gitti diye pembe tonları ile dizayn edilmiş mutfağınıza turuncu masa almayın.
-Mutfak masasının kalitesine dikkat edin. Sadece gözünüze hitap etmesiyle yetinmeyin. Verdiğiniz para bir yıl sonra sallanan bir mutfak masası ayağı yüzünden çöp olmasın.
-Alacağınız masanın kolay temizlenebilir malzemelerden yapılmış olasına özen gösterin. Şimdiler de çoğu mutfak köşe takımının masası camdan yapılmaktadır evet cam masa şık görünüyor olabilir ama çabuk çizildiği için hiç kullanışlı değildir.  Bu yüzden siz mutfak masası seçiminde tercihinizi ahşaptan yana yapın.
-Eğer eviniz de küçük çocuğunuz varsa dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise mutfak masasının köşeleri olmalıdır.
-Mutfakta çok fazla zaman geçiriyorsanız ve mutfağınızda rahat bir ortam oluşsun istiyorsanız tabii ki de seçiminizi oturumu daha rahat olan mutfak köşe takımından yana kullanmalısınız.

Yorum Bırakın