KÖŞE KOLTUK KULLANIMI NASIL OLUR

27/12/2016 0 Yorumlar

KÖŞE KOLTUK KULLANIMI NASIL OLUR

 

KÖŞE KOLTUK KULLANIMI NASIL OLUR Köşe koltuk takımları evlerimizde daha çok yerine uygun mobilya olarak tercih edilmektedir,Pencere boşluğu peteğin yeri derken hele birde odamızda girintili çıkıntılı kirişler var ise normal bir koltuk takımını odada düşünmek çok zor olacaktır.Bu aşamada yerimizin durumuna uygun olarak köşe koltuk takımı tercih etmek en doğru karar olacaktır.

KÖŞE KOLTUK KULLANIMI NASIL OLUR

Köşe koltuklar genellikle televizyonun karşısına L şeklinde yerleştirilmekte olup oldukça rahat uzanma ve uygun bir şekilde oturma köşesi olmaktadır.

Model olarak normalden daha fazla yer kapladığı ve büyük koltuklar olduğu için bunun yanında az ve öz eşya yerleştirilmesi daha yerinde olacaktır.

KÖŞE KOLTUK KULLANIMI NASIL OLUR

Köşe koltuk takımlarını kullanırken göze hoş gelmesi ve odayı daraltmadan kullanmanın en uygun yolu odadaki dengeyi çok iyi bir şekilde sağlamaktan geçer.

Ayrıca bu koltuğu yerleştirdikten sonra kısa olan ucuna gelecek şekilde tekli bir koltuk yerleştirmek odadaki dengeyi yeterli derecede sağladığı gibi odayı olduğundan daha geniş ve şık gösterir.

Tekli olan koltuğu isterseniz köşe koltuğunu ortalayacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde yerleştirme işlemini ise şöyle yapabilirsiniz. Köşe koltuğunun etrafında olan hayali bir çemberi varsayın. Sonrasında ise bu çemberin sınırlarının tekli koltuk ile köşe koltuğunun üzerinden geçtiğini düşünerek dengeyi bozmadan tekli koltuğun duracağı mesafeyi görerek dizayn edin.Bu işlem odanızı hem daha ferah hem daha düzgün bir şekilde gösterecektir.

kose koltuk kullanimi nasil olur

Köşe koltuk takımını dengeli bir şekilde yeterli seviyede uzağa koyamamışsanız bu sefer koltuğun karşısına iki tane tekli koltuk yerleştirerek daha iyi bir şekilde denge sağlamanız mümkün olacaktır.

Sade koltuklar seçtiğiniz taktirde ortaya sehpa için bir yer ayırarak buraya güzel bir sehpa koyun,Böylelikle daha farklı ve değişik bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Köşe koltuk takımlarında Renk seçimi oldukça önemlidir tek parça olan bu ürünlerde sade ve açık tonlar odanızın daha büyük görünmesine yardımcı olacağı gibi kötü bir renk seçimi hayal kırıklığı yaratabilir.

Sonuç olarak öncelikle odanızın köşe takımına uygun olup olmadığını bilmek ve buna göre hareket etmek faydalı olacaktır.

Yorum Bırakın