İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi

29/10/2016 0 Yorumlar

İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi

İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi Koltuk takımı satışı İnegöl! Nedir? Nasıl olur?

Web sitelerinin yeni yeni ortaya çıkmaya başladığı dönemde. İnternet üzerinden mobilya satma/alma fikri çok uzak bir ihtimal gibi görünürken Günümüzde neredeyse web üzerinden satış yapmayan firma kalmadı. Peki, internet üzerinden satış ve alış yapma fikrini tetikleyen sebepler nelerdir?

 

İlk olarak satıcı gözüyle değerlendirecek olursak...

Mobilya imalatçısı veya mağazacı birçok firma ilk başlarda net üzerinden mobilya satışına karşı idi.Bunun çeşitli nedenleri var.Öncelikli sebep bu fikrin talep görmeyeceği şeklindeydi...bunun yanı sıra yurt geneline satılan bir ürünün sevkiyatı teslimatı kurulumu nasıl olacaktı?

 

İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi

Sevkiyat problemi ilk başlarda problem gibi görünse de en kolay çözülen kısım bu oldu. İnegöl’den Türkiye’nin her tarafına mobilya nakliyatı yapan firmalar sayesinde bu iş garantili ve olabilecek en sağlıklı şekilde çözüme kavuştu... Zira mobilya narin bir ürün olduğu için bildiğimiz kargo firmalarıyla Ürün sevkiyatı yapmak hem çok maliyetli hem de çok sağlıksız olacaktı... Ürün teslimatı ve kurulum konusu da zamanla yapılan iş ortaklıkları, her şehirde gerekirse ara nakliye ve kurulum elemanı istihdamı ile  çözüme kavuştu.

İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi

 

Alıcı gözüyle değerlendirdiğimizde ise...

Dezavantajlar ve Avantajlar diye kısaca ikiye ayırabiliriz.

İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi nin En büyük dezavantajı e-ticaret ile satılan tüm ürünlerde olduğu gibi görmeden ne geleceğini bilmeden alışveriş yapmaktır. Fakat bunu şöyle değerlendirirsek aslında buda geçerli bir sorun olmayacaktır... Mağazadan yaptığımız mobilya alışverişlerinde de   90% ihtimalle Gördüğünüz ürün size gelmez, zaten bunu müşteride istemez... Paketli imalattan veya stok tan ürün size getirilir. Sonuç olarak yine size gelen ürünü siz evinizde açıldığı zaman görürsünüz...

 

İnternet Üzerinden Mobilya Alışverişi

 

Bunun yanında avantaj olarak sayabileceğimiz birçok neden vardır

  • Ürünü mağazadan aldığınız fiyatın çok altında alırsınız.(stok ve kira maliyeti yoktur)
  • Ürün gamı normal bir mağazada olamayacak kadar çoktur.(yer sorunu nedeniyle mağazaya fazla ürün konulamaz)
  • Ürünü direk imalatçısından alırsınız.(Herhangi bir problem durumunda direk üreticiyle muhatap olursunuz)
  • Oturduğunuz yerden dolaşmadan zevkinize göre mobilya seçimi yapabilirsiniz. 

www.mobilyaureticim.com

Yorum Bırakın