İnegöl Koltuk Takımları

24/07/2017 0 Yorumlar

İnegöl Koltuk Takımları

 

İnegöl Koltuk Takımları deyince aklımıza Koltuk takımlarından farklı olarak ne gelir? Nedir İnegöl koltuk takımlarının diğer koltuk takımlarından farkı?

 

İnegöl Koltuk Takımları

 

İnegöl Türkiye’nin Bursa İline bağlı küçük bir ilçesi iken son 20 yılda göstermiş olduğu atılımlarla Türkiye Mobilya sektörüne damgasını vurmuştur. Bugün Sadece Türkiye’de değil Dünyanın her tarafında insanlar koltuk takımı veya mobilya aradıklarında İnegöl mobilyası bu aramaların başında gelmektedir veya sadece mobilya veya koltuk takımı yazarak arama yapsanız bile internette ilk sıralarda İnegöl firmaları ve İnegöl mobilyası çıkmaktadır.

İnegöl’ün mobilya sektöründe neden ve nasıl bu kadar büyüdüğünü görmek için öncelikle İnegöl’ün konumundan başlamak gerekir. Bursa’nın Güney doğu bölgesinde bulunan İnegöl Türkiye’nin En Büyük şehri olan İstanbul’a sadece 200 km İkinci Büyük Şehri ve Başkenti olan Ankara’ya 340 km ve son olarak İzmir e 380 km mesafededir. Bursa’yı zaten söylemeye bile gerek yok J Bunların yanında Avrupa Piyasası içinde İnegöl ün konumu Diğer mobilya imalatçısı şehirlerimize göre çok daha yakındır.

 

Bu yakınlık konusu ile yetinmeyen İnegöl oluşturduğu lojistik ağı ile Türkiye’nin Her bölgesine İnegöl’den Her gün düzenli çıkan nakliye firmaları sayesinde mobilyalarını gönderebilmektedir

Konumuz olan Koltuk takımları debilde neden İnegöl koltuk takımları konusuna gelecek olursak.

Diğer Branşlarda olduğu gibi (Yatak odası. yemek odası Genç odası Üretimi gibi) Koltuk Üretiminde de İnegöl  Dünya standartlarını yakalamış, 15 yıl önce İtalya’dan, Çin’den Model  alır konumdayken Şu an Dünyaya model pazarlar  konuma gelmiştir.

Tabiî ki Bu kolay olmamıştır 15 yıl önce italyadan koltuk takımı getirip takımı parçalayarak neler kullanışmış nasıl yapılmış hangi malzemeler kullanılmış diye araştırma yapan firmalarımızJBugün Kendi tasarımcıları ve Ustalarıyla ürettikleri modellerle ve tasarımlarla Dünyaya parmak ısırtır hale gelmiştir.

Bunun yanında sektör gereği oluşan tedarikçi zinciri sayesinde Günümüzde üretim için gerekli her türlü malzeme (kumaş, sünger v.b) Bolca çeşitte ve en uygun fiyat ile İnegöl malzeme toptancılarında bulunabilmektedir.

Üretim için ihtiyacı olan her türlü malzemeyi bol çeşit ve en uygun maliyet ile bulan imalatçılara ise sadece ürünü ustalık ile üretmek kalmaktadır. En Güzel ustalıkla yapılan koltuklar bir gün mutlaka yerini bulacaktır..

www.mobilyaureticim.com

 

 

 

Yorum Bırakın