2018 De Oturma Odaları Nasıl Olacak?

11/12/2017 0 Yorumlar

2018 De Oturma Odaları Nasıl Olacak?

 

 

 

2018 de oturma odaları nasıl olacak? Bir evi ev yapan o eve yuva sıcaklığını veren bölümün adıdır oturma odası. Başta oturma odaları olmak üzere salonlar, yatak odaları, yemek odaları ve mutfaklar gibi evimizin başlıca yaşam alanları bu yıllarda tam bir moderniyet akımının peşine takılmış durumdalar. Tabi moderniyet dediğimizin kavramın başında endüstriyel tasarımlar yer almakta. Ve bu durum bizim de bir hayli dikkatimizi çekmekte. Endüstriyel tasarımdan özellikle dekorasyon dünyasına ilgi duyan ve takip eden herkesin gözünden kaçmayacağı bir akım şeklinde bahsetmekte mümkün.

 

2018 De Oturma Odaları Nasıl Olacak?

 

 

Peki, nedir bu endüstriyel dekorasyon? Aslında endüstriyel dekorasyon kullanılmayan eski fabrikaların veya depoların elde geçirilerek yaşanılabilir bir hale getirilmesidir. Bu süreçte önemli olan ise mekanın ruhunun korunmasıdır. Diyeceksiniz ki madem böyle biz bu dekorasyon tarzını evimize nasıl taşıyacağız? Evinize monte ettireceğiniz metal borular, yüksek tavanlar, boyasız duvarlar bu tasarımın olmazsa olmazıdır. İşte belki de bu yüzden bu tasarım daha çok erkeklerin tercihi olarak bilinmekte. Fakat son zamanlarda özellikle de 2018 yılında bu akıma bayanlar da hızla kapılacak gibi görünüyor.

 

 

2018 De Oturma Odaları Nasıl Olacak?

 

 

Endüstriyel dekorasyonuna hâkim olan renkler ise siyah, gri ve kahve tonlarıdır. Aslında bu renkler kasvetli bir ortam yaratacağı için genel olarak ev ortamlarında tercih edilmese de endüstriyel akıma yön verenlerin başında bu renkler gelir.

 

2018 De Oturma Odaları Nasıl Olacak?

 

Endüstriyel dekorasyonu kolayca ayırt edebilmeniz, diğer dekorasyon stillerinden kolayca ayırabilmeniz ve istediğiniz zaman kendi evinizde de kolayca uygulayabilmeniz için işte size birkaç ipucu:

-Duvarlarınızı boyamayın, hatta bırakın beton görünsün.

-Kırılmış yerleri onarmayın.

-Dekore edeceğiniz mekânın özgünlüğünü korumasına dikkat edin.

-Ben duvarlar o şekildeyken rahat edemem boyamam lazım diyorsanız;

 Beton ya da tuğla görünümlü duvar kâğıtlarını kullanabilirsiniz.

2018 de oturma odaları nasıl olacak? Başlıklı konumuz altında sizlere endüstriyel dekorasyon hakkında bilgi verdik. Çünkü bizim öngörümüz o ki 2018 yılına endüstriyel dekorasyon akımı hakim olacak.

 

 

2018 De Oturma Odaları Nasıl Olacak?

 

 

Umarız bu yazımız da kafanızda ki 2018 de oturma odaları nasıl olacak? ve nedir bu endüstriyel dekorasyon? Sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir.

 

Yorum Bırakın